Коли ми вибираємо для оздоблення в одне з приміщень натяжну стелю. Нам буде потрібно так само подумати і про освітлення в кімнаті. У спальні або вітальні часто монтують люстру. Хоча і там ми можемо приміщення ділити на зони освітленням. У таких кімнатах, як ванна або передпокій. Нам знадобляться світильники для натяжної стелі саме для таких приміщень. Якими вони бувають?

Тип кріплення

Елементів для натяжних стель в це приміщення можуть бути декількох видів. Це може бути і люстри-світильники притиснуті до стелі наприклад. Але ми розглянемо найпопулярніші. Точкові, їх ще називають врізні або вбудовані. Ну і накладні. У галереї, на цій сторінці у нас фото цих світильників для натяжної стелі. І так ми не продаємо і не рекламуємо їх. А просто хочемо показати якими вони можуть бути.

Точкові світильники на стелі

Декоративні, основне світло, частина інтер’єру. Бувають різних форм. Неоднакові по дизайну. Одні з масивним склом, інші без нього. Все це – точкові світильники на стелі. Комбінуються. Дуже багато позицій в ціновому сегменті.

Точкові світильники на стелі

Врізні світильники в натяжну стелю

Відразу відзначимо, що такі зразки підійдуть тільки з пружиною на фото. Чому? Є ще, вони з іншими під гіпсокартон. Їх система трохи не така як треба. Зрозумілими словами, тримаються в отворі за рахунок распора торця і тиснуть на нього. У нашому полотні таке кріплення з часом розірве пластикове кільце. Яке в свою чергу не дає розірватися стелі. Як вони встановлюються дивіться тут. За лицьовою частиною, тієї що буде видно безпосередньо на стелі. Повинен бути бортик, хоча б від 7 мм. А в ідеалі 1см.

Він потрібен для того ж кільця що не дає розірватися плівці. Цей бортик є практично у всіх, але бувають і виключення. Це в подальшому викличе труднощі з монтажу. Це ще один важливий момент, який мають врізні світильники в натяжну стелю. І так, раніше, через відсутність лед-ламп. Економити можна було за рахунок установки трансформатора на 12 Вт. Це давало економію і такі лампочки рідше горіли, були більш довговічні. Але при появі лід-ламп, особливо їх терміну служби. 12-вольтової напруга стало менше застосовуватися.

Лед освітлення

Напруга і температура нагріву ламп безпосередньо залежать один від одного. Чи не в технічній частині освітлення. А в світовому розвитку та економії електроенергії. Ще не так давно не було світлодіодних ламп. І в вбудовуваних точкових світильниках для натяжної стелі застосовувалися лампи розжарення. Максимальна допустима потужність в такі стелі 40 ват. Уже 50 ватні лампи розплавляли фіксуюче кільце. На щастя почали робити лід-лампи. Для економії енергії, які в свою чергу практично не нагріваються до таких температур. Лед освітлення для натяжних стель хороший вибір.

Потолочні світлодіодні світильники для натяжної стелі

Коротко про переваги. Як ми і писали вже вище, за допомогою їх можна приміщення розділяти на зони освітлення. Припустимо, розподілити так. Пропорційно по відступами та з установкою в необхідних місцях натяжних стель. Кількість таких светоелементів безпосередньо впливає на освітлення в цілому. Важливим моментом і є те, що можливо підсвітити ту чи іншу ділянку кімнати. Таку можливість дають стельові світлодіодні світильники натяжних стель.

Недоліки для натяжної стелі

Недоліків вбудованих світильників більше. Перше це висота, яку вони відбирають від основної стелі. А це від 5 см. А то і більше. Добре коли стелі в будинку набагато більше 2.5 метрів. Буває і за см переживають. Другим, вважаємо це світло б’є точкою в низ. Таке світло висвітлює невелику ділянку під самим світильником. Наприклад буває що і 5 точкових світильників мало для невеликого приміщення. Ми вважаємо що це аж 5 світильників на таку невелику площу. Але після монтажу стелі починаємо розуміти, що їх мало, але на жаль вже ні чого не зміниш. Тільки заміна полотна. Таке буває індивідуально до кожного приміщення. Але про це важливо знати. Третє, хоч і не настільки важливе. Це цінова політика. Лампи горять завжди.

Натяжні стелі варіанти освітлення

Буває потрібні ідеї, як розташувати освітлення у ванній. Це стосується і будь-яких інших приміщень в квартирі або будинку. Головне це, визначити зони. Там встановити елементи. Але зробити це потрібно, з урахуванням симетрії. Це не складно. Потрібно прорахувати правильно. Інакше після врізки самих світильників, виправити буде неможливо. Малюнки, де багато точок підійдуть для більш великих приміщень. Для маленьких їх буде дуже багато. Фото на натяжні стелі варіанти освітлення з росташуванням світильників.

Натяжні стелі варіанти освітлення

Накладні світильники на натяжну стелю

Їх монтують по центру один. Буває що ванна розділена на основну частину і душову. Тоді два. У передпокої, в залежності від довжини, 3-4 штуки. Все залежить від того на скільки Вам потрібне яскраве світло в цьому приміщенні. Накладні світильники на натяжну стелю краще рішення. І ось чому!

накладний сввітильник для натяжної стелі

Напруга і температура

Такі світильники так само бувають і на 220 В і 12 В. І тут все ті ж фактори економії електроенергії вплинули на популярність споживання. Після появи лед освітлення. 12 В обладнання встановлюється на багато рідше. Хоч і прогрес не стоїть на місці. І електронні елементи зменшуються в розмірах. Але все таки трансформаторам потрібно охолодження і простір куди його сховати. Через це так само опускається стеля від несучого, але …

Переваги накладних світильників для натяжної стелі

На відміну точкових, від 12 вольтового обладнання можливо уникнути. Тим більше, що з’явилося лед освітлення. Накладний світильник на стелю це хороше рішення. Одного вистачає для того щоб освітити все приміщення, наприклад ванну. Відрив натяжної від несучої стелі мінімальний. Вибір варіантів світильника по дизайну теж хороший. Це можна подивитися вище в галереї, хоч там їх і небагато. Більше вибір дизайну таких світильників можна знайти в інтернеті або спеціальних магазинах. У нас вони представлені для порівняння.

Недоліки накладних світильників для натяжної стелі

За недоліки таких світильників. Все ніби і добре. Можна тільки підкреслити, що зараз на ринку багато лед-світильників. Вони розраховані на напругу 220 В. Діоди підключені послідовно і якщо згорає хоч один, доведеться шукати і перепаювати або кидати перемичку. Що б світильник світився. Краще, хоч і дорожче купити накладної світильник для натяжної стелі з можливістю міняти лампи окремо.

Висновок

Тут ми хочемо сказати, що кожному подобатися тій чи іншій спосіб освітлення. Все індивідуально. Індивідуально до різних приміщень і світильники для натяжної стелі. Більше про натяжні стелі тут.