Чи знаємо ми все про натяжні стелі. Системи схожі на ці покриття з’явилися дуже давно. Багато народів Світу використовували їх для житлових і оздоблювальних зручностей, використовуючи різні матеріали для застосування. У наш час роблять такі системи з матеріалу ПВХ, найпоширеніші з’явилися в середині минулого століття в Західній Європі і більше 20 років в Україні. Розкажемо все про натяжні стелі, те що знаємо. Тут ми можемо виділити найголовніше в встановленні і просто в деяких  моментах.

Доречі їх колись називали французські натяжні стелі. Тому винайшли її як раз французи.

Натяжна стеля як покриття

Натяжна стеля- тут ми можемо розповісти багато по цих матеріалах. Фактура, колір, плюси і мінуси, властивості і форми. Коротко про все. Більш розкрито на інших сторінках сайту, потрібна тема розкрита детальніше. Варто лише зауважити, що натяжні стелі це давно не новина.  Ми ж розповідаємо лише про свій досвід, на основі своїх знань.

Що таке натяжні стелі

З чого складаються натяжні стелі або з якого матеріалу їх роблять? Натяжні стелі це плівка, яка складається з полівінілхлориду (ПВХ) – еластична, не має шкідливих речовин, різна по фактурі (вид покриття), щільності, ширині матеріалу. Якщо розповідати про стелі, можна підкреслити, що вони мають кілька фактур. Дізнавшись, які є фактури ми більше зможемо зрозуміти що таке натяжна стеля.

Фактура

Різноманітність, яку мають ці матеріали криються в структурі. Глянцеві, матові, сатинові, металік, перламутр, іскра, шпалери і багато, багато інших фактур. Так само маючи можливість нанесення фотодруку  ми можемо імітувати практично будь-яку структуру поверхні. Зрозуміло, що є такий вид поверхні, який ще ні хто не робив. Але з можливістю нанести друк на полотно імітувати можна практично все, навіть 3d малюнки.

Різноманітність фактур

Глянцеві – мають лакове покриття або дзеркальне, через це їх часто називають лаковими або дзеркальними.

Матова фактура має шорстку поверхню і схожа на звичайний гіпсокартонний аналог. Сатинова схожа на матову але при цьому має невеликий блиск.

Металік – фактура нерозповсюдження і застосовується в більш модерновому стилі інтер’єру. Перламутр як і металік має не велику кількість відтінків і так само популярний в більш сучасних стилях дизайну. Напівпрозора фактура матеріалу пропускає світло через себе і застосовується практично у всіх інтер’єрах з особливим дизайном.

Факти про натяжні стелі

Подивимось на основні факти про натяжні стелі.

Нові фактури стелі це іскра. Гарний матеріал в декількох варіантах кольору. Щільний матеріал з одним з ходових відтінків. “Шпалери” кілька позицій структури схожою на тисненням варіант шпалер. Так само використовуються в кілька найпопулярніших відтінках стелі.

Звукоізоляція

Не слід думати, що звукоізоляція натяжних стель – висока. Це обумовлено тим, що товщина плівки всього лише кілька мікрон. Вона за своєю структурою не може бути повноцінним ізоляційним матеріалом тому, як несе зовсім іншу функцію. Все ж звук проходячи через одну стелю з будь-якого боку розсіюється доходячи до іншої.

Хоч ці матеріали таку функцію не мають, але все ж можна вважати, що шумоізоляція стель, все таки середня.

Яку температуру витримують

Як поводиться натяжна стеля при мінусовій температурі? До перепадів температур ставляться нормально. При низьких температурах витримують від -2 до 90 градусів при високих. Натяжна стеля при низьких температурах (понад -5) втрачає еластичність. Надавити або вдарити по ньому, то він отримає механічне пошкодження (розрив матеріалу). Якщо його не чіпати то при мінусовій температурі він може себе вести нормально і при -10 градусів.

У звичайному стані, він показує дуже високу гнучкість і еластичність, вони добре перегинаються на ламаних стелях і ніколи самі по собі не змінюють форму. Отже, зробивши натяжні стелі у себе в будинку, температура, це перше що потрібно враховувати. -10 градусів нижня межа (якщо матеріал не чіпати руками, на вулиці може лопнути, просто від вітру при такій температурі). Ну і відкритий вогонь! Запальничка, наприклад зробить отвір в матеріалі, ну і відповідно, якщо ближче до центру, виправити не можна! Ці матеріали бояться гострих предметів і відкритого вогню, але не підтримують горіння.

Натяжні стелі та гострі предмети

Ще один неприємний нюанс, які мають ці покриття- гострі предмети! Так як, матеріал у нас плівка, відповідно і порізати або проколоти її не складає труднощів. Хоч і є фактури типу перламутру або іскри, які дуже щільні, але це всього лише плівка! Виправити поріз можливо тільки біля краю полотна і то якщо є така можливість!

Водостійкість натяжної стелі

Мають дуже високу водостійкість. Утримують близько 100 літрів води! Рятують майно від псування. Ми вже писали про це на інших сторінках сайту.

Форми і можливості

Якими можуть бути натяжні стелі в формах? Та практично будь-якими! Багаторівневі, комбіновані (з різних фактур або відтінків).

Багаторівневі

Раніше так само був дизайн стелі в кількох рівнях, але використовували тоді – гіпсовий матеріал. Гіпсокартонні потолки нікуди не пропали, просто замість них використовують натяжні. І так по периметру можуть встановити матову наприклад фактуру, в центрі глянцеву. Ну або якусь іншу, на смак кожного.

Парящі

Це більше не форма а спосіб установки і дизайну. Суть стелі з підсвіткою, відірваний від стін, через це і називають його так. Можна встановлювати різними способами і різними направляючими.

Комбіновані

Комбінувати можна як з іншими покриттями, фактурами, відтінками. Ця можливість не новина для стель.

Різними за нахилами, перфоровані, з можливістю врізки інших елементів. З різними системами світла, друку, криволінійні спайки полотен, і багато іншого.

Можна для більш індивідуального дизайну нанести на будь-яку фактуру стелі друк, або ж додати в ций друк систему «Зоряне небо». Вони дуже вдало використовуються в гарпунні системі встановлення і не вимагають частого догляду. Натяжні стелі це один з небагатьох напрямків інтер’єру, який дає нам можливість домогтися від наших ідей чогось особливого. 

все про натяжні стелі

Чи можливо заказати по телефону

Звичайно ж, але як правило краще замірять або менеджер по натяжних стелях склав Вам попередню ціну з урахуванням отриманих даних. Це тільки для приблизного розуміння, що Вам потрібно. Остаточну вартість і можливість правильної і відповідної установки, краще озвучити на місці об’єкта подивившись і проаналізувавши всю послідовність робіт по стелі. Так само майже на кожному об”єкті можуть бути додаткові роботи. Або потрібно визначити на скільки труба опалення відірвана від стіни. І багато іншого, краще все це бачити на власні очі!

Чи шкідливі вони

Існує дуже багато виробників плівок для такого покриття. Більше про них нижче за посиланням. Але, якщо коротко то безпеку цього покриття вже доведена давно. І підтвердженням тому значне зростання ринку. Інша це правильно вибрати виробника. Сьогодні ціна-якість утримує китайський виробник в сегменті преміум класу торгова марка “MSD”.

Факти про натяжні стелі

Яка довговічність натяжної стелі

Гарантію по стелях дають тільки на років 10, експлуатуються вони ще на багато довше. Правильний догляд і поводження з усіма оточуючими нас речами, дають можливість дуже довго експлуатувати даний вид матеріалу.

Чи можливо змінити колір

Так. До того ж це відбувається дуже швидко, за умови що Ви не міняєте систему самого встановлення.

які властивості мають натяжні стелі

Чи можливе встановлення покриття на стіну?

Запросто! Але думаю, як повноцінну стіну замінити він не зможе. А ось декорувати якусь ділянку це можна. Чому так? Це всього лише плівка з усіма своїми властивостями. До речі застосувати на цій декорації можна теж все що і на стелі.

До речі ці стелі можна робити і на системах типу “Мансарда”. З переломами в площинах, всілякими обходами і багато іншого.

В яких приміщеннях можливе встановлення?

Так в принципі в будь-яких то. Єдине що не радив би ставити стелі в сильно теплих приміщеннях. Це ж стосується не тільки стель а й інших предметах житла де використовуються такі ж або подібні складові.

До якого дизайну підходять такі покриття?

Знову ж до будь-якого. Тут найголовніше правильно все оформити. Буває простий предмет правильно впроваджений в дизайн кімнати,  гармонійно і практично доповнює інтер’єр.

Що таке натяжні стелі

Що ми дізналися?

Ми дізналися з чого роблять натяжні стелі і які особливості вони мають. Можемо з упевненістю сказати, що у них є багато переваг, які дають Вам можливості для впровадження своїх ідей в будинку.

Якщо Ви не знайшли в статті все про натяжні стелі своїх відповідей рекомендуємо Вам відвідати наші інші сторінки для більш потрібної  інформації.